Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pretekajuce WC

Zdravim, preteka mi nove WC :( cca po mesiaci mi zacalo pretekat klasicke WC, preteka iba pri splachovani VONKU na podlahu, unik je zo zadnej strany , zrejme v spoji medzi nadrzkou a sedakom, alebo o nieco vyssie. WTF? stretol sa uz niekto s niecim podobnym? vdaka.

Netesní guma, je to O krúžok v sadený do PVC trubky, do ktorého sa zasunie zadný vývod z WC porcelánovej misy.

Rozobrať, odsadiť WC misu, vysušiť, naniesť na odmastené, suché miesto kolom dokola transparentný, sanitárny silikónový tmel určený do vlhka a znovu prisadiť WC misu do otvoru. Na záver ešte prstom vyhladiť silikónový tmel. Nekydať, nesrať, nešťať, nesplachovať aspoň 24 hodín pri teplote 25°C, aby tmel zaschol.

dôležité je, WC misu napevno k podlahe detto tmelom fest prilepiť, aby sa neheblala, aby "sedátko nebylo mrdací" s celopu WC misou, lebo sa urve spoj v potrubí a si tam, kde si nechcel byť. Vytápaný vodou z odpadu.

Píše "medzi nádržkou a sedákom". Tak čo splietaš voloviny o zadnom vývode!
Medzi nádržkou a sedákom je tiež jedno tesnenie. Treba odobrať nádržku (je prichytený zvnútra skrutkami s tesnením) o sedáka a skontrolovať tie tesnenia + skontrolovať tesnenie medzi spodným otvorom nádržky a otvorom v sedáku (mise) - práve tam pri splachovaní pri nedobrom tesnení to preteká.
Toto musí skontrolovať!
[product-20150511-143148-2060020-detail.jpg]

P.S. Nudu si nevšímaj - píše často a voloviny! Je to TROLL!