Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepravidelny volnobeh, zhasinanie motora

Ahojte, mam taky dost nedorieseny problem, kupil som Fiat Bravo model 182, r.v.2001 s motorom 1,6 76kw, mam problem, ze na volnobehu ide auto strašne zle, tak nepravidelne, akoby na 3 valce, ked sedím v aute citim ako trasie celym autom. Fiat som kupoval v auguste, vtedy na volnobehu išlo celkom ok, obcas som spozorovak, ze niekedy siel tak nepravidelne, ale myslek son si, ze je to ok, lebo laik by to ani nepostrehol, ale začalo sa to zhorsovat a to tym, ze uz na volnobehu ti robi stale a je to cim dalej tyn horšie, obcas sa stane, ze ked vyradim rychlost tak mi zhasne motor a obcas sa stane, ze ked vyradim, tak otacky padnu niekde na 500, motor sa zachveje a vratia sa cca na 800. Vobec neviem uz co robit, ked co len trosku pridam plyn motor ide krasne, aj vykon vsetko je ok, za dva mesiace bol meneny olej, rozvody, vsetky remene, sviečky, kable ku svieckam, cievka, vcera som menil MAP SENZOR, co mam namiesto vahy vzduchu, cistila sa celá klapka, cele sanie plus filter, skusal som aj VIF do nadrze na precistenie a nic, furt to iste. Po com este ist? Mozr to byt aj senzor klepania napr.? Diagnostika nevypisuje ziadne chyby. Este co som nespravil po vsetkych tychto ukonoch som ani raz neodpojil bateriu, moze byt, ze este v RJ ostali stare udaje, ze by ju stacilo vymazat?? Motor ma aktualne 126 000km.

V takovém případě se zaslepí EGR u takto starého auta bude pravděpodobně ovládán podtlakem, takže to řídicí jednotka motoru nepozná. V Polsku se dají za pár šušňů koupit zaslepovací podložky pod EGR přímo na určitý typ auta, ale stačí kousek klingeritu. Ovšem to je jen tip na jedno z mnoha dalších řešení. Navíc auto z roku 2001 EGR ještě mít nemusí. Ovšem za pokus to stojí.