Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ručičky na palubních budících

Chci se zeptat u Peugeot Expert 2018 se někdy před nastartováním na přístrojové desce klepou ručičky tachometru a otáčkoměru na nule vždy se před nastartováním protočí a vrátí se na nulu stává se jen někdy , v návodu se o tom nezmiňují nevíte někdo proč nebo co to značí díky.

Nevím přímo o co se jedná, ale myslím si, že přístroje nemají mechanický pohon, ale elektronický, takže přístroje jsou jako elektrické měřáky. Po zapnutí mají nabíhací nestabilní stav, na který zareagují. Pak se elektronika ustálí.
Podobně, jako když zapnu zesilovač a v bednách se ozve dupnutí.