Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je pojistný článek STG pilového řetězu

Včera jsem objevil v jednom eshopu nádherné slevy na řetězové lišty Endurance Cut. Na Endurance Cut mám slušný reference. V eshopu je skvělý výběr podle parametrů rozteč řetězu, šířka drážky, počet článků, k tomu související zboží pilové řetězy, které se také dají najít parametricky. Ale našel jsem tam 1 parametr, kterému moc nerozumím - Pojistný článek STG ano nebo ne. 2/3 řetězů mají s pojistným článkem a 1/3 řetězů bez pojistného článku. Nevíte, co tím pojistným článkem můžou myslet? TG je podle mě z angličtiny Tooth - asi zub nebo článek a označuje se tím počet článků, ale co je to STG? Nikde na internetu jsem to nenašel. A mají to většinou tyhle řetězy Endurance Cut. Nemůže to být omezovací patka nebo vodící článek s nárazníkem?
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/retezove-pily-dily-a-retezy/

https://thepowersite.co.uk/wp/wp-content/uploads/2015/10/Chainsaw-Kickback.jpg

Ochrana spätného rázu.

Spätný náraz nastane, keď sa zub reťaze v blízkosti nosa alebo hrotu vodiacej lišty zachytí o drevo bez toho, aby ho prerezal, alebo keď sa kúsok dreva zatvorí a zovrie reťaz v lište. Výsledok často vrhá lištu a reťaz naspäť alebo nahor k používateľovi v násilnom uvoľnení energie.

Toto na tunajších sľušných občanov nachystali západní, americkí kapitaľisti.