Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení nového termostatu

Dobrý den,

potřeboval bych poradit se zapojením nového termostatu.

Podle internetu to vypadalo, že to bude hračka, ale jakmile jsem sundal kryt od stareho, tak mě přešla dobrá nálada :-D,

Přikládám foto puvodního zapojení a jtoho jak má být zapojený ten nový.
Nový má N, L, OUT , a dva vstupy pro podlahovy teplomer.
Na fotce vodičů je jeden černý označený žlutou páskou, to je ten co byl původně zapojený jako první zleva.

Jedná se o tento termostat
https://www.alza.cz/mcohome-termostat-pro-vodni-topeni-a-kotle-v2-z-wave-plus-bily-d5694254.htm?o=2
Tady je návod ke stažení.
https://www.euronics.cz/download/2632650 - tady je návod
]2632650

Díky moc, za všechny rady.
Při nejhorším na to zavolám elektrikáře :-):))

Ahoj,

Zkusil jsem zelený na objímku a oba černé na spodek žárovky. Ani při jednom pokusu se žárovka nerozsvitila. Zkusil jsem pro jistotu hned dvě žárovky. V lustru svítí obě.

Pojistky jsou všechny zapnuté, kotel běží.

Napadá tě ještě co jiného zkontrolovat/vyzkoušet?

Díky.

Zkus kterýkoliv jiný jestli na něm není fáze. Stačila by zkoušečka. Pak by ovšem barvy neodpovídaly a ani zelená by nemusela být nulák - to by byl bordel. Někde tam fáze musí nutně být! Tu bych hledal nejdřív. Protože napájí topení, má někde extra jistič. Je zapnutý?

Bohužel už jsem jinde, nemůžu to vyzkoušet. Dostanu se k tomu asi zas až příští týden, zkusím si sehnat zkoušečku.
Ten starý thermostat podle mě celkem fungoval. Tak bych to viděl spíš někde na nějáký extra jistič. Jinak by to nemohlo fungovat, ne?
Když vypnu všechny normální jističe co jsou ve skřínce, vypne se i kotel.
Máš nějáký tip na zkoušečku, stačí taková ta ve šroubováku nebo třeba tato?
https://www.alza.cz/hobby/extol-premium-8831202-d6217252.htm?o=13
Děkuju :)

Stačí. Pro indikaci fáze stačí dokonce jen ta nejobyčejnější doutnavka s odporem za pár šupů, jestli se ještě něco takového dělá.
Když to fungovalo, tak tam fáze musí někde být a než někdo sejmul starý termostat, tak ji logicky napřed někde vypnul...

Jel jsem to zkusit. Bohužel nemam multimetr, ale sehnal jsem si zkoušečku ve šroubovaku. V zausvce se rozsviti, ale ani v jednom kabelu z těch u termostatu ne.
Asi tedy bude spínat na 24V. Namontoval jsem zpět starý termostat a kotel se hned zapl. Všechny vodiče jsem ještě jednou proměřil zkoušečkou po sepnuti kotle a nic.
Diky moc za rady.

Dobrý den po podrobném zkoumání návodu jsem zjistil ,že potřebujete jiný spínací blok MH7H-WH ten je pro ovládání kotle kontaktem ( vyměnit u prodejce případně ověřit zda nedošlo k záměně), pak je potřeba zapojit sítové napájení 230V a ovladání kotle , dle foto tam máte vodičů dost , takže jen přepojit správně na svorkovnici v kotli. doporučuji požádat servisáka při kontrole kotle nebo znalého elektrikáře , aby jste si špatným připojením nepoškodil kotel