Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fiat punto grande 1,2 2010 rocnik rozvody

Caute este som nemenil rozvody na mojom fiat punto grande 1,2 benzin 10 rokov stare auto s 84k km, moj servisak je teraz chory a stale sa to odklada tak sa chcem spytat co hrozi ak praskne remen a ci mam radaej konat a hladat ineho servisaka. Dakujem. Rozvody su remenove

Mám fiat punto 2003 benzín 1,2l 8 ventil. Ten motor je stará klasická málo výkoná konstrukce , kde když praskne rozvod , tak dáte nový a jedete dál (ventily se nepotkají) . Pokuď ale máte 16 ventil , tak toto neplatí . Nevím po kolika je tam výměnný interval , zda těch 60 nebo 90tis km. Pokuď už byl měněn tak asi při 120tis. km . Pokuď při těch 90 tak se asi nachystejte na výměnu.