Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televize - tři testovací stanice?

Chytám pozemní televizní vysílání, snad z vysílače "Krásné". Nedávno, když další vysílače přestaly vysílat v DVB-T jsem pustil automatické naladění a naladily se mi jako stanice nějaké snad testovací položky:
Test-1,
Test-2
Test-3.
Je u nich uvedeno "O pořadu nejsou údaje a když na ně přepnu, obrazovka je černá.
Než se to pokusím vymazat, nevíte, k čemu je to dobré?

Jsou to pozůstatky po vysílačích DVBT. Nenaladily se ti nově, ale jen jsou tak přejmenovány původní stanice. Proč provoz těch vysílačů nebyl zastaven netuším, ale název může něco napovědět. Třeba je to příprava na vysílání v UHD :-D:-D:-D. Ale spíš to vidím, že se počítá s jejich obsazením novými stanicemi.