Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba komína svépomocí

Dobrý den,
chtěl bych na chalupě zbourat komín a postavit nový. Moje představa je taková ta stavebnice z šamotem. Nevíte někdou, jaké jsou dneska normy? Jak má být vysoko vývod na kouřovod, minimální vzdálenost od hořlavých materiálů atd...

Díky

Je třeba trochu hledat. Tak třeba v Návodu pro provoz a instalaci 16kW kotle se dočteš zajímavé věci:
Tah komína 15 Pa
Napojení odkouření kotle na sopouch komína:
- vzhledem k nízkým teplotám spalin doporučujeme napojení izolovat
- napojení je nejlépe provést přímo (bez dalších kolen) - pokud toto nelze, použijte kolena 45°
- provedení vlastního napojení odkouření do sopouchu komína musí umožňovat dilataci
- s ohledem na množství a teplotu spalin doporučujeme odkouření 160 mm nebo 180 mm (nejlépe izolované vícevrstvé nerezové nebo keramické komínové systémy)