Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novy kotol a bojler

Caute, planujem vymenu stareho kotla planoveho 30 rocneho a bojleru jihny wood tiez na plyn, myslite ze je lepsie kupit kondenzacny kotel zvlast a bojler taky zvlast nebo spolu? Jeden moj znamy odporuca ze lepsie oddelene ze kdyz je pak problem je jednoduchai servis pripadne vymena. Aku znacku odporucate? Ide mi hlavne o bezpecnost a spolahlivost. Cena neni az tak podstatna ale tak do 5000€ max

Nedoporučuji kupovat kotel s přímo integrovaným zásobníkem. Můžou být po čase problémy a poměrně drahé opravy.
Nejlepší je závěsný kotel a pod ním samostatný bojler napojený na kotel. Každý výrobce nabízí kotel a zásobník jako set dohromaby. Vždy je na tuto sestavu zvýhodněná cena než když kupujete zvlášť. Většinou sada obsahuje i připojovací trubky, zásobníkové čidlo a další příslušenství nutné k montáži.
https://cdn.topenilevne.cz/images/0/ab0940e0873f11b1/1/vaillant-vu-246-5-3-a-ecotec-pro-vih-r-120-6-b.jpg
Když budete kupovat každou věc zvlášť bude to dražší. Někdo kombinuje kotel od jednoho výrobce a zásobník od jiného.
Dle mého názoru je lepší vše pořídit od jedné značky, lépe se dá i vše propojit i případně servisovat.
Výrobce vybírejte hlavně podle toho aby ve vašem okolí byl nějaký prověřený servis dané značky.
Nechci zde dělat žádnou reklamu, ale za mne Vaillant.