Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sprej proti mlžení oken

Ahoj,
jaké máte zkušenosti se spreji proti rosení/mlžení vnitřních oken v autě? Případně přímo proti námraze ve vnitřku auta.
Fungují? Vzal bych nějaký dražší, třeba SONAX.
Hlavně: mlžení to má dle popisu zabránit "filmem". Je ten "film" vidět? Od Sonaxu používám spreje na námrazu, které zanechávají mastnotu proti znovunamrznutí. Něco takovýho bych nechtěl mít kvůli viditelnosti namatlaný na vnitřních sklech.

Proti mlžení se používá klasické mýdlo. Funguje to na brýle, funguje to i na okno v autě.
Podstatné je, že musíš okno v autě odmastit, protože bývá zevnitř docela zasviněné.
Normálně funguje ventilace, případně klima pro rychlejší odmlžení i bez nějakých přípravků.

Především se odjakživa používá glycerinové mýdlo (dříve narození si budou pamatovat malou nažloutlou kostičku v brašně plynové masky...). Narozdíl od běžného mýdla je transparentní, běžné mýdlo na skle vytvoří v noci ze světel protijedoucích vozidel neproniknutelnou světelnou stěnu!