Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Silikonové těsnění sprchového koutu

Dobrý den,

rád bych se poradil ohledně těsnění sprchového koutu. Provedl jsem jeho obnovu, jelikož na několika místech sprchový kout protékal a ve starém tmelu byla, zejména v rozích, plíseň.

Bohužel po nanesení nového tmelu sprchový kout ve dvou rozích netěsní stoprocentně. Chci se zeptat, jak postupovat při opravě? Je nutné odstranit nově nanesený silikon po celé délce drážky nebo stačí odstranit jen část v rohu, která netěsní? Případně existuje způsob, jak netěsnící silikon v místech, která protékají, zacelit bez nutnosti nově nanesený siliko kompletně odstraňovat?

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

V prvé řadě by jste měl znát příčinu netěsnosti .Pokud vana není dostatečně tuhá,to znamená dobře usazena a podložena bez možností při zatížení se nepatrně deformovat tak po čase ten problém budete řešit znova.I když silikon z části nepatrné deformace může eliminovat tak na to bych nesázel.