Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Staré, ohlé, prasklé parkety- co s nima

Zdravím,
otec koupil starší byt v Praze a v místnosti, kde budu mít pokoj, jsou staré parkety, ale jako fest staré.
Jsou mezi nima kolikrát i centimetrové mezery, po okrajích v místnosti parkety dokonce chybí a to nemluvím o kvalitě parket, některé jsou prasklé, jak na krajích chybí, tak druhá řada má kompletně všechny kraje zničené.
Zajímá mě, jak udělat novou podlahu, jestli to mám vylít stěrkou a udělat novou podlahu, nebo to vytrhat (to mi podlahář nedoporučoval), či dokoupit pár balíků, tyhle přebrousit a doplnit (upřímně zažité podlahy jako je lino nebo parkety moc nechci).
Zajímají mě vaše názory, co by jste s tím dělali vy :).

Ještě mě teda napadla ta možnost, přes to prostě jen hodit obs desky a na to pak třeba koberec, nebo gumu.
Pokoj bude sloužit jako herní místnost (počítač) a nic víc, takže na krásu se tak úplně nehledí.

Asi bych použil OSB desky (pero-drážka), na to PVC nebo koberec a olištovat. Bude to rychlé a s nižšími náklady než renovovat parkety. Ty desky udělají rovinu, pokud jsou parkety nějak vyboulené.

Jen pozor, dojde ke zvýšení podlahy, tak záleží jestli se dveře otvírají dovnitř nebo aby to něčemu nevadilo.

Parkety jsou lepené asfaltem? Proč podlahář nedoporučoval vytrhání?

Asi, jsou lepené něčím dost tvrdým a při škubání ven, se to bude trhat i s betonem a pak tam bude mnohem víc práce.
Dveře se otevírají dovnitř, ale osb deska nezní špatně, teoreticky bych mohl vykroužit oblouk na dveře a zbytek osb :)