Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vzorkovník dřeva (nábytek)

Ahoj, prosím o radu, kde by se dal sehnat nějaký hodně obsáhlý vzorkovník barev, druhů a úprav dřeva? Aby mi šlo rozumět, potřeboval bych zjistit co mám doma např. dub sonoma apod., jelikož se mi zatím nepodařilo trefit správně. Moc díky za případný dobrý tip.

Vzorníky se dají půjčit u stolaře.
Ale počítejte stím, že každý výrobce, má své odstíny. I pod stejným názvem se může skrývat u každého výrobce jiný odstín. Navíc odstíny obnovují, takže již nemusí být na trhu.
Pokud byl nábytek kupován v nějakém řetězci, může jít o produkci firem, které ani volně materiál do česka nedodávají.