Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kalové čerpadlo 1" nebo 2" hadice

zrovna si vybírám levnější kalové čerpadlo

např:

https://www.mall.cz/cerpadla/fieldmann-fvc-4001-ek?gclid=CjwKCAjwiaX8BRBZEiwAQQxGxzWwLy1Pids6MYnb3bzCTKLn6j87n2qqqoN2ka5L1Wy7IC8p190cChoCS9wQAvD_BwE

a většinou tam bývá náustek na 1 nebo 2" hadici

zajímá mě jestli má cenu koupit větší průměr, respektive když budu mít větší hadici, pojede čerpadlo rychleji
a naopak při pouze 1" průřezu nebude pomalejší nebo dokonce nesnížím životnost čerpadla?

hadice cca 20 m

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Na vodu dobrý, pokud vydrží. Na septik bych to nevzal. Rád bych viděl 35mm nečistotu jak jí to vysaj…
čumil old 16.10.2020 19:28
čumil old
Dobrý den,pětatřicet milimetrů čerpadlem neprojde,je to průměr otvoru dole pod turbinkou,tolik tam v…
Lubomír 17.10.2020 11:13
Lubomír
Seriozní kalovka má sekací nože na zjemnění sajrajtu. To, co tazatel uvádí, je čerpadlo na čerpání d… poslední
čumil old 17.10.2020 19:53
čumil old
Tohle čerpadlo mám a zatím funguje asi třetí sezonu. Bez obav tam dejte tu silnější hadici, pokud jí… nový
leo 17.10.2020 13:25
leo

Dobrý den,pětatřicet milimetrů čerpadlem neprojde,je to průměr otvoru dole pod turbinkou,tolik tam vleze a turbinka to rozemele a vytlačí do výstupu.Do kalovky se nesmí dostat větší pevné částice,omele se turbina,nebo zasekne čerpadlo,pokud nemá tepelku,tak je po motoru.Proto se dává ochranný koš okolo čerpadla,aby k této situaci nedošlo.Septik se musí rozkarbovat,pokud je to husté,pustit hadicí vodu,rozmíchat nejlépe hráběmi a pak čerpat.Ulehčíte práci čerpadlu i sobě s čistěním ucpaného čerpadla.Mnoho těchto akcí mám za sebou,nerozložený toaleťák se namotá na turbinu a udělá své,proto používáme koš z pletiva s oky dvacet milimetrů,vše větší se na něj zachytí a není problém.Ten koš je průměru asi třicet centimetrů a při čerpání většího septiku několikráte vyndán a proprán tlakovou vodou z hadice.
Hadici dejte coulku jak to je vyrobené,větší nemá smysl,čerpadlo je na to stavěné,těch pětadvacet metrů je dost,ale ještě to zvládne v pohodě,pokud není velké převýšení.Podobná čerpadla jsme měli v práci,tahala vodu ze sklepa pod obilním silem,tlačila přes tři metry ven do kanalizace,pokud obsluha nezapoměla vypnout po vyčerpání jímek a jelo to na sucho,tak čerpadla sloužila leta,bylo to prostě blbě řešené.:-)

Seriozní kalovka má sekací nože na zjemnění sajrajtu.
To, co tazatel uvádí, je čerpadlo na čerpání do nádrže k zalévání.
O ředění sraček vím své. Dokonce jsem se musel spustit i do vyčerpaného septiku osobně. A ani nechci vzpomínat, jak jsme tahali po schodech kalovku, co měla na výstupu Bčko hadici a měla svůj vlastní startovací rozvaděč na nožičkách.

Tohle čerpadlo mám a zatím funguje asi třetí sezonu. Bez obav tam dejte tu silnější hadici, pokud jí máte, a upravte tu přibalenou redukci nebo jí tam nedávejte a použijte rovnou přechodku s průměrem hadice. Samozřejmě čerpání bude pomalejší se slabou hadicí než se silnou a pokud chcete mít ještě nějaký tlak na konci třeba na zalévání, opět je silnější hadice lepší.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru