Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká kouřivost na emisích i po výměně DPF filtru

dravím pánové,dneska mně opět vyhodili z emisí.Měl jsem velkou kouřivost.první 1,95 druhý 165 třetí test 1.45 a čtvrtý 1.25 takže nic...mám nový DPF filtr značkový...řikal že to má kouřivost jako by tam žádný filtr nebyl...já když to zkouším tak to trochu zakouří když zmáčknu plyn ale když je to pod 4500otačkami tak mně to nepřijde....nevíte někdo co stím?Škoda Octavia 2.0 TD PD rok 2006 103kw

Auto už má nějaký pátek za sebou. Osobně bych vyměnil olej, olejový filtr (je dobré vysát i starý olej z místa umístění olejového filtru), vyměnit palivový filtr (nový naplnit naftou, aby se ti to nezavzdušnilo), vyměnit vzduchový filtr. Když půjdeš na emise tak auto řádně projet, aby bylo vše zahřáté. Pokud jezdíš krátké trasy, můžeš také mít zanesené výfukové potrubí.