Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSB desky : čím impregnovat ?

Zdravím, na strop do zahradního domku / dílny budu dávat OSB desky 18 mm na trámový rošt . Mezi rošt a desky dám parazábranu, ale nevím čím natřít, naimpregnovat OSB desky aby netáhly vlhkost . Nechci žádnou barvu, míněno zabarvení, takže nějaký bezbarvý lak, nebo lazůru ?
Děkuji za rady, typy, zkušenosti.

Zdravím, no zbyly mi 3 desky 2500 x 1250 mm, takže jsem je chtěl využít a pouze dokoupit další stejné ..Samozřejmě tebou navrhované řešení je logičtější a méně pracné...ještě to zvážím, zda se to opravdu vyplatí koupit tyto do vlhka.
Ono jedná se o domek / dílnu postavenou z Porfixu 250 mm, takže vlhko tam bude opravdu jen vzdušnou vlhkostí, nemyslím si, že by byl problém i s obyč deskama, ale pro sicht je chci natřít, nad deskama bude parozábrana, 160 mm vata a prkenný záklop jako pochozí podlaha na půdičce pro sezonní věci .
Díky