Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení sporáku

Zdravím,

odešel mi sporák ale mám tu provizorní náhradu, než něco vybereme. Potřeboval bych poradit se zapojením. Dva kabely byly připojeny k fázi a dva k nuláku. Může mi prosím raději někdo popsat, kam který kabel? Jsou tu i ty propojovací můstky, tak bych ten provizorní zánovní sporák nerad spálil dřív, než na něm něco uvaříme. Předpokládám, že ten můstek bude někde na straně nuláku, tak jsem to tam označil písmeny.

Díky

Nepíšete, jestli připojení bude jednofázové. Pokud ano, platí nákres u nové černé svorkovnice vpravo. Fáze bude na svorkách 1,2,3 propojených klemami. Nulák na svorce 4,5 propojených klemou. PE vodič na svorce PE. Klemy byly součástí sporáku, pokud je nemáte, improvizujte propojkami z Cu drátu o průřezu min. 2,5 mm2.
Upozorňuji, že při jednofázovém připojení a použití všech topných těles najednou musíte mít jištění 32A, jestli máte pouze běžný jednofáz. jistič 16A, můžete zapnout max. 2-3 plotýnky současně podle velikosti.