Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Význam QC: 08 na "štítkách kvality

Koupil jsem si příšlušenství k počítači čínského výrobce a poslední dobou si všímám, že mají všeljaké štítky,pečetě a kódy navozující možnost / potvrzení kontroly kvality. (barevné skorohologramy)
Mě konkrétně zajímá kruhové papírové kolečko vyfocené v příloze a tent text QC:08 co je zač.

V dávných dobách, kdy jsem měl ještě hluboko do kapsy (ne že bych dmeska byl v balíku) jsem koupil několik počítačových karet na součástky. Na jedné mě zaujaly měděnou cestičkou ropojené dva kontakty sběrnice (tehdy ISA). Zkusil jsem to proškrábnout a tak jak by mě ani nenapadlo tohle strkat do počítače, tak jsem to zkusil a měl jsem dva sériové a jeden paralelní port navíc (už nevím, jestli tam nebyl i řadič disku a disketovky, je to už dávno, ale ty porty pro mě byly celkem užitečné). Samozřejmě tam byla nálepka "QC passed" - no jak tohle mohlo projít kontrolou.... (Důležité je, že tam nebylo jen číslo a symboly domečků (jako zde), ale přímo "passed", tedy "vyhovělo"; ta nálepka na obrázku by (teoreticky) mohla pouze říkat, že to na nějaké kontrole bylo ale nic o jejím výsledku.)
Je to stejné placebo jako různé hologramy.