Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně brousit řetěz na pilu?

Dobrý den,
když otupím řetěz do pily, brousím si ho na brusce GUDE P 2300 A. Nikdy nebyl problém a nabroušený řetěz řezal jak ďas. Nedávno jsem po dlouhé době koupil nový řetěz a to bylo naprosto nesrovnatelné. Ten nový řezal naprosto neuvěřitelně dobře.
Čím to je, že nabroušený řetěz neřeže tak dobře jak nový? Brousím to pod úhly, které jsou na krabičce.

Díky

Pokud tomu nerozumíte tak vězte že existují dvě možnosti.I když máte pocit že netlačíte tak zvaně na pilu,tak prostě tlačíte.Další možnost je že kotouč je tak zvaně zanesený a bylo by potřeba jej orovnat.Brusné kotouče jso velmi jemného zrnění a tak se musí opravdu s citem.Žádné chlazení se nekoná.Pokud by jste kotouč mázl olejem tak rovnou vyhodit.Problém také je že u brusek v ceně osmi stovek je brusný kotoč mnohdy šmejd.Dobrý kotouč stojí řádově ve stokorunách.Ale můžu vás ujistit že i profík vám kotouč dokáže zmrvit spálením také.Mám osobní zkušenost.Ale to neznamená že i když zuby spálíte na modro že to neřeže.Dřív se otupí.Nehledejte v tom zase až takovou vědu.