Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termostat-Sporák Mora

Dobrý večer,
Chtěl bych se zeptat jak postupovat a jak vyměnit sporákový termostat na MORA 358E.60??

Po nastavení teploty při chodu sporáku spadne chránička na rozvaděči.Prošel sem kabely a nic zvlaštního.

Díky za radu

Odpojit (a zaizolovat konce) všechny vodiče od všech topných těles, přepínačem zapnout všechna tělesa a sepnout termostat. VYPADL CHRÁNIČ?
ANO - odpojit vodič k topným tělesům ... VYPADL chránič? ANO= vadný termostat NE= vadný přepínač trouby, nebo izolace vodičů k tělesům - je nutná SILIKONOVÁ izolace vodičů
NE - vadné je některé topné těleso (toto je nejpravděpodobnější závada)

Odstranění:
Postupně připojivat jednotlivá tělesa trouby a u kterého chránič vypadne - VYMĚNIT