Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava stolu

Dobrý den, koupila jsem si stůl který byl již používaný... za velmi výhodnou cenu... Proto jsem neřešila při koupi žádné drobné oděrky. Přesto bych se chtěla zeptat zda lze opravit oděrky stolu v případě že oděrky se nachází na dvou nohách stolu ... Noha je dřevotříska potažená nějakým bílým lesklým "plastem". Deska stolu, která je ze skla má zespod té desky nanesenou bílou barvu, která je malinko místy poškrábaná tudíž chybí a je skrz sklo malinko vidět. Jsem samozřejmě s koupí velmi spokojená jen bych se ráda zeptala zda by s tímto šlo něco udělat. Mě jediné co napadlo přetáhnout oděrky na nohách stolu lakem na nehty 😂 ... Snad budete mít pochopení a pokusíte se mi něco doporučit a poradit... Samozřejmě nechci za to nějak extra utrácet... Snad nikoho svým příspěvkem nepohorším a předem Všem děkuji za rady. Přeji hezký zbytek dne

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je v podstatě možné použít různé způsoby. Skleněnou desku by v místě poškození stačilo zespodu střík… poslední
Zerozero 13.09.2020 10:39
Zerozero

Je v podstatě možné použít různé způsoby. Skleněnou desku by v místě poškození stačilo zespodu stříknout barvou ve spreji. Nebrousit, jen odmastit, třeba trochou prášku na praní s vodou. Ne Jar a podobné přípravky na nádobí, obsahují mastné prostředky na ochranu pokožky. Pokud je jen malé poškození, tak i ten bílý lak na nehty by fungoval. Také by bylo možné použít barvy olejové, nebo akrylátové pro malíře obrazů, dají se koupit v malém balení v papírnictví.
Na škrábance na nohách bych spray nepoužíval. Pokud by poškozená folie odstávala od materiálu nohy, zkusil bych nahřát fenem a přitlačit. Mohla by přilnout. Potom lakem na nehty nebo barvou z papírnictví malým štětečkem vyplnit místo, kde folie chybí, snažit se jen vyplnit a nepřetahovat na folii. Tím se zmírní tloušťkový rozdíl a oprava nebude téměř vidět.
Pouze při větší ploše by mohl být znatelný rozdíl v odstínu bílé. Není bílá jako bílá, i ta má odstíny. Vyzkoušet na malé ploše.
Žena, která si dokáže přesně namalovat nehty, jistě zvládne i tohle, je to v podstatě podobné. :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru