Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit poskozene CPL zarubne od vody

Dobry den, potrebovala bych poradit jak opravit zarubne v koupelne z CPL. Docasne byl vystavene vode a doslo k nabobtnani, zvlneni materialu a oddělení vnejsiho dekoru od zarubne. Napadlo me lehce nariznout vrchni vrstvu a opatrne podlepit. Ale nevim jestli by CPL tohle vydrželo. Prikladam foto.

Odchlípnout, vpravit lepidlo na dřevo, překrýt kouskem mikroténu /lepidlo se vytlačí/ přiložit rovnou destičku /kuch.prkénko/, přitlačit rozepřením s protilehlou stranou. Boky stejně, ale přitisknout svěrkou.

Další řešení bych viděl takové pokud se nechce tazatelka pouštět do náročné opravy znovu přilepením protože nebude míti dané podmínky zaklínování a podobně že by bylo možné zakoupit profilovou duralovo lištu v eloxu a na dolní straně ji přišroubovat k zárubni tím přitáhne vypouklé místo ke kostře,úzká strana se už dá v pohodě přilepit.Lišty se prodávají v pěkném provedení tak že by to ani nemuselo tak tlouct do očí.Ale je to na názoru a zručnosti případného kutila.

vizuelne to bude chvili OK a da se tomu pomoct - problem je ale v konzistenci materialu. Jakmile tyhle lisovane hadriky jednou nabobtnaji, ztrati jakoukoli pevnost. Staci nesikovne skrtnout nohou o zaruben a pri trose smuly se trhne cela. Nebo bude perfektne drzet tam, kde ji prilepite, ale utrhne se vrstvicka od tim. Nakonec bude cela zaruben jen z lepidla (coz je taky vysledek).

Libi se mi zminovana varianta s hlinikovym profilem, tam je snad sance prosroubovat se do materialu, ktery ma jeste puvodni soudrznost. Ale zase to bude hnusne, tak musi tazatelka zkusit najit kompromis...