Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pojistný ventil bojleru

Dobrý den,
mám dva bojlery po 150L zapojené v sérii (stáří 10 a 2 roky) a každý bojer má pojistný ventil. Celá léta byl odkap z pojistných ventilů svedený do kýble a tak jednou za měsíc to stačilo vylít. Nyní poslední týden oba pojistné ventily při nahřívání doslova tečou, protože za jeden den upustí dohromady cca 50-100L vody. Nevíte někdo v čem je chyba?

Tepelná roztažnost vody nemůže způsobit takový únik. Jediné vysvětlení by bylo, že je v přívodu vody moc vysoký tlak.
Možné by to bylo špatnou funkcí redukčního ventilu.
Ale to by způsobilo únik i v době kdy se bojler nenahřívá. Pokud ventily propouští pouze při ohřevu, tak by to bylo velmi divné, protože poj. ventily propouští přetlak vzniklý roztažností vody. Ta ale není tak velká. Tedy ventily musí téci i když se ohřev ukončí.
Pokud by skutečně propouštěly jen při ohřevu a mimo ohřev ne, tak je ještě jedna možnost, ale dost nepravděpodobná.
Tedy, že by byla porucha termostatu (prvního bojleru v řadě) a ten způsobil přehřívání. Současně by byla nutná porucha tepelné pojistky.
Vysokou teplotou by se vytvářela pára, která by vytláčela vodu z bojleru.
To by ale znamenalo, že by z pojistného ventilu tekla horká voda a ve velkém množství.
Sice situace málo pravděpodobná, ale možná. Dost nebezpečné.