Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kondenzátor v pračce

Dobry vecer. Mam 20 let starou automatickou pracku. Prvni roky prala, pak par let lezela ve sklepe a ted zas poslednich 6 let vyuzivana. Delam to, ze po doprani vytahnu ze zasuvky a zas zapojim az, kdyz jdu prat. Ted jsem chtel prat, tak ji zapnu do zasuvky a asi po deseti vterinach rana jak z dela. Rozebral jsem ji a vybouchl odrusovaci pruchodovy kondenzator. Chci koupit novy, ale nevim, jakou kapacitu. Je to petinozickovy kondenzator s fastony. Z toho torza se uz kapacitu nedovim. A jeste jedna otazka. Proc to bouchlo? A nestane se to znova? Diky za reakce

Tak prisel kondenzator objednany z tohoto odkazu, co sem nekdo dal a mam dotaz. Vybouchly puvodni kondenzator ma 5 faston nozicek, ale vzdycky dve jsou propojeny jakoze nozicka 1 je propojena s nozickou 2 a nozicka 3 je propojena s nozickou 4 jakoze pro pochopeni faze, ktera jde do jedne nozicky je propojena s nozickou, ktera jde ven z kondenzatoru do pracky. A nula to same jakoze nula, co jde do kondenzatoru je propojena s nozickou nula, ktera jde do pracky. No a tento novy objednany kondenzator ma pet faston nozicek, ktere propojene nejsou. Muzu tento kondenzator pouzit?

Kondenzátor z odkazu můžete použít, je k tomu určený.
"Kondenzátor odrušení UNIVERZÁLNÍ
5 kontaktů, šroub M10 kovový, 16A/ 40°C, 0,47mF
X1 + 680kQ, 2x0,027mF, 250V
Vhodný téměř do všech aut. praček, které
mají 5-ti, 3, nebo 2 kontaktový odrušovací kondenzátor
".
Na pouzdře kondenzátoru je natištěno schéma zapojení, podle toho jej zapojte!