Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Natažení kabelů v garáži

Zdravím, chtěl bych natáhnout elektriku v garáži. V jedné části g. mám zásuvkovou rozvodnici a z ní bych chtěl natáhnout kabely do samotné garáže. Napájeno bude: zářivkové svítidlo (2 trubice), pohon pro garážová vrata, a ještě přemýšlím o zásuvce, ale nevím, co bych do ní v garáži zapojoval, tak tu tam možná ani nedám.
Chtěl bych se zeptat jaký kabel mám koupit.
P.S. - Část bude ve stěně a část ve stropě položená na krokvích. Mám ten kabel ve stropě uložit do husího krku?

do garáže zasuvku zaručeně a ne jednu , nabíječka ( případně udržovaci zdroj akumulátoru) jak v autě ,tak elektrokola ,elektrokoloběžky a nabíjení aku nářadí , pila sekačka atd , mám tři a je to málo , pak radio a kompresor na huštění pneu , lampa a rázový utahovák při výměně kol . Hlavně osadit proudový chránič na zásuvky a pokud nejsi finančně limitován tak další i na světla , je dost nepříjemné když je jeden společný ,ten vypadne a je všude tma a práce rozdělaná , materiál rozložený kolem ,

nově je doporučen všude a právě garáž , koupelna, venkovní prostory ,prádelny nejsou zrovna bezpečné prostory a při manipulaci se světlem nebo výměně žárovky je dobrý

To už je snad nějaká úchylka ne? Dělám nové rozvody na chalupě a jedu po starém to co umím.

pokud je tam jen jeden vypínač tak OK , pokud tam jsou přepínače tak to je o náhodě , a vypnout jistič a vyměnovat s čelovkou udělá málokdo a pak leží pár hodin v garáži než ho někdo začne hledat , bohužel je to již druhý případ z praxe , běžně se dělá jeden přepínač u vrat a druhý u dveří nebo poblíž stolu pokud je vzadu abych se pokud potřebuji světlo nevracel přes celou garáž

je dost nepříjemné když je jeden společný ,ten vypadne a je všude tma

zásuvky pro venkovní prostory/garáž přes chránič, to se tu nikdo nepře. komplikovat si život jediným společným pro všechno taky není nic skvělého.
ale na zásuvky se neptám, o existenci nebezpečných prostorů něco tuším.

zajímal mě argument, proč připojovat světlo přes chránič. vidím jediný důvod: nízká garáž a ze země dosáhnu až na stropní svítidlo - ty bývaly v minulém století vždy kovové.

kromě toho - na výměnu žárovky snad nepotřebuju chránič? to je nový státní troling ve stylu "povinná výměna lékárniček, protože jsme si prolobovali nový zákon"?