Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklep-malba

Ahoj, mám sklep pod úrovní silnice, svah,u silnice je zeď kamenná, naproti tě zdi je zděná, ta kamenná je dost vlhká, v té místnosti jsme dlouho skladovali uhlí, jelikož měníme kotel na peletovy, uhlí jsem vyklidil a chci zdi nabilit, jakou barvu na kámen a cihlu ve vlhkém sklepě?

Díky za odpověď :)

Ideální vápno na malování - bílení je takové, které dlouhou dobu vyzrávalo, nejlépe ve vápenných jámách v zemi, jak se to dělalo dříve. Ale dnes se už takové neshání snadno.
Naprosto nevhodný je suchý vápenný hydrát. Na stěně špatně drží a odlučuje se.
Ale dá se v malířských potřebách koupit speciální vápno na bílení v plastových kýblech.
Je čisté a dlouhodobě uleželé. Samozřejmě dražší, než obyčejné.
K vlastnímu bílení. Štětka je štětka. Nátěr se vetře do povrchu a mnohem lépe drží. Zatáhnou se malé nerovnosti a praskliny.

S tím nemám zkušenosti, tak nevím, jestli by to nějaký nátěr udržel. Pokud tam není žádná vnější izolace, tak pod úrovní terénu může být voda i mírně tlaková. Myslím, že by to moc dlouho nevydrželo a vlhkost by znova prosakovala. Ale to by lépe věděl někdo ze stavařů.