Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spáry ve sprchovém koutě

Zdravím. Prosím Vás, ještě jsem nikdy nezadělával spáry. Jde o spáry ve sprchovém koutě. Zadělal jsem je sanitárním silikonovým tmelem bílé barvy. Problém je, že to nemám hezké, je to nerovné co se výšky týče, spáry jsou však zaplněné od okraje k okraji. Tmel už mi došel a proto se raději zeptám, zda se to po ztuhnutí dá nějak zarovnat, zabrousit nebo co já vím. Právě jsem se osamostatnil a musím takové věci dělat sám, teprve se učím tak mě prosím nevyneste na ramenech. :( Děkuji za rady. (jde pouze o spáry mezi kachličkami na zemi sprchového koutu.) díky.

No, já bych to spároval spárovací hmotou. Dá se koupit i malý sáček.
Dřív se to dělalo cementem rozmíchaným na řídkou kaši.
Rozlilo se to na dlažbu a gumovou stěrkou hrnulo do spár, aby to hezky zateklo.
Chvíli se to nechalo zaschnout a pak se nasypaly piliny a vydrhlo se to do čista.
Šlo to i hadrem, ale byla velká spotřeba.
Spáry se projely prstem, nebo při větší ploše obráceným koncem štětce.
Dneska je lepší podívat se na you tube.

tady máš asi nejlepší odpověď.. ten silikon do kouta můžeš zkusit ale počítej s tím že tam bude ta plíseň jak píše kolega výše.. asi bude nejlepší mrknout na youtube.. vim že firmy dělají taková ty vzdělávací videa jak zacházet s jejich produkty.. vim o mapei že to takhle má ale myslím si, že to budou mít i další, stačí mrknout