Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navíjak - vysavače

Dobry den, pokušal sa niekto niekedy o opravu navíjení u vysavača, konkretne ,,pérko,, . To vyskočilo podarilo sa mi ho namotat bohužial asi v 1/3 je ,,hrbol,, a v tom mieste prestane spravne namotavat. Niekde som videl video, že stačí nahriat pištolou zmotane perko a ono ako zmakne po vychladnutí dostane original tvar a funguje správne, skušal to niekto - funguje to ? Dekuji, novy naviják cca 500,- a to fakt neee

https://www.nadeta.cz/nahradni-dily/nahradni-dily-eta/domov/Vysava%C4%8De%20ETA/Vysava%C4%8De%20ETA/navijaky/pero-s-kotoucem-eta-140626000-%5Bid%3D140626000%5D.html?ItemIdx=28

Měl jsem tři navijáky z vyřazených vysavačů.Ze dvou jsem vnučce vyrobil naviják na šňůru pro draka.Na cívku se vejde třista metrů délky pohodlně.Než jsem koupil v Lidlu levný vysavač BOSCH,tak jsem špatnou diagnostikou poruchy vyhodil naviják který se mě rozpadl v rukách.Proč to píšu.Prostě kabel navíjím na tento vysavač jako za dřevních časů vysavačů a svazek jistím motouzem.A kupodivu mě to nějak neirituje.

Dobrý den,nějak nechápu gramatiku vašeho kmene.Základ je napsat lidem,že třista metrů šňůry na draka ten naviják nepustí rozmotat a zpět navinout.Takže je použitelná jen cívka coby zásobník na šňůru,ale automatické navíjení se nekoná,pouze tak do pěti metrů co bývají šňůry k vysavačům.Jinak to pracuje naprosto stejně jako svinovací metr.:-)