Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna vypínače od světla

Ahoj, při opravě rozbitého vypínače jsem se snažil trochu povytáhnout kleštěma fázi, abych se tam líp dostal. Stalo se ale to, že jsem tetn hliníkovej drát utrhnul. Nevíte prosím, jestli se to dá ještě nějak svépomocí opravit? Popřípadě jak? Z utržené fáze trčí jen krátký pahýl.

Díky za jakoukoli radu

Jelito :)

Trčí-li aspoň 1 cm opatrně odizolovat, malou lámací svorku (nejlépe starou, bakelitovou s přítlačným páskem) a prodloužit dalším vodičem.
Pokud nelze, vysekat krabici, posunout ve směru vedení o potřebnou délku, znovu zagipsovat a vodíče zapojit.