Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využití baterií

Zdravím,
Z firmy mám plno prošlých avšak funkčních baterií a je mi to škoda vyhodit. Takže sem se chtěl zeptat jestli někdo nemá zkušenost co s tím. Napadá mě rozebrat starou powerbanku a využít to pro to. Je to možné ? Mám jich plno druhů. AA, AAA všechny druhy čočkových a CR.

Jedna z možností využití:
Nakoupil jsem ve slevě zahradní LED svítítka. Použil jsem z nich jen ty měniče, přidělal jsem je na držáky baterie AA spolu s vypínačem a vyrobil tak orientační noční světýlka na chalupu. Takže když jdu v noci s pískem, nemusím si oslňovat oči rožínáním a o nic nezakopnu. Vydrží to svítit několik měsíců. Bez vypínače furtosvit by to mohlo dát cca měsíc (to bych ale musel zkusit, ono by to fungovalo i s tím automatickým vypínáním s fotovoltaickým článkem, ale máme na chalupě takovou tmu i ve dne, že to nepoznalo, že už je den :-)
Prostě jak to chcípne, jen vyměním baterku. Používám napůl vybité z hraček od dětí (1,1-1,3V), ale snese to i novou 1,5V.
Něco takového:
[90950-led-jpg]