Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Řez mot. pilou

Ahoj,

mám otázku jak provést rovný řez motorovou pilou, řetěz nový, napnuty a přesto mi ujede bokem, v čem dělám chybu?
Pila dle mě neznackova Riwall
Díky za odpovědi :)

Ono je to také o zkušenosti s jakou pilu ovládáte.Ale k věci.Sundejte lištu a postavte ji na rovnou plochu a úhelníkem změřte kolmost lišty k vodorovné ploše.Pokud lišta je vychýlená musíte její okraj zbrousit tak aby s plochou lišta svírala pravý úhel.Pokud je lišta v pořádku a nedaří se tak je zapotřebí naostřit řetěz,popřípadě snížit omezovače na správnou míru.Také je důležité spráné napnutí řetězu.Pokud se stále nedaří tak už je to jenom na vás.Trénovat a ténovat.Žádný učený z nebe nespadl.