Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemáte tip na rádio

Ahoj,

nevím, jestli sem tento dotaz patri, ale nevim moc, kam s nim jinam. Jde o to, ze teta si vzpomnela, ze by chtela radio, ze by poslouchala Cesky rozhlas, ze je tam ted nejaky kanal, kde je mluveny slovo, ze by ji to bavilo. Problem je v tom, ze radio - vez s CD mechanikou ma, jenze to nepousti, protoze se snad za 10 let co to ma, to nenaucila ten digitalni tuner ovladat. Pritom jsem ji tam kdysi vsechno naladil, ma to dalkovy ovladac, ale proste to nedava.

Ze mela driv jednoduchej magnetak, tam bylo radio, to si vzdycky naladila otocnym knoflikem a to ji hralo a ne tenhle slozitej kram, jak tomu rika.

Co jsem koukal, tak nic podobnyho uz nevyrabeji nebo aspon bezne nenabizi.

Nemel by nekdo tip na neco jednoduchyho pro duchodce, co by zvladla ovladat? Klidne i radiobudik, cokoli, ale aby to nejak normalne slusne hralo a aby to bylo jednoduchy.

Predem dik.

Treba tady neco z toho co tam maji: https://www.czc.cz/radia/produkty

Muze bejt ale cokoli co mam v dosahu, Alza, Datart apod.

Takéto americké, kapitaľistické, západne-dekadentné prístroje zásadne, už z princípu socialistickej prevýchovy z radov fízlov, eštébakov, udavačov okotených z hniezda milovanej boľševickej mafie, nevlastním. Až sa ako sľušný, prevychovávaný občan, štítim.

CCCP, óčin charóšij sovietsky hifi радио s patifónom s pohonom na kľuku, "nikagdá nepapizíť sja".

I buď visjóloj i zdaróv, kak karóva. Maladéc.