Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění příčky

Dobrý den,
nevim zda tu tento dotaz byl již někdy položen. Popřípadě se omlouvám za vytvoření další diskuze.

S rodinou se stěhujeme do nového bytu v panelovém domě. Jedná se o byt 3+1.
Mezi předsíní a kuchyní je příčka, která je napojena na umakartové jádro. Není zděná. Myslíte, že bude vadit její odstranění? Osobně bych si myslel, že ne.. ale na internetu jsem našel mnoho článků o tom, že i menší příčka může být v paneláku nosná.
Dále bych se rád zeptal jakým způsobem příčku odstranit aby nedošlo k porušení umakartového jádra? Bohužel momentálně nejsou finance na rekonstrukci jádra na zděné. Takže se nesmí poškodit.
Jsem naprostý laik, takže jsem rád za jakoukoliv radu.

V příloze přikládám fotografie příčky. Snad z toho bude lépe poznat o co se jedná.

Nesmie sa v žiadnom prípade nič odstraňovať bez príslušných povolení na základe vykonateľnej legislatívy, hrozia imateriálne a materiálne škody na majetkoch, všeobecné ohrozenie celej spoločnosti.

Máme souhlas majitele panelového domu a neni to žádná velká příčka. Jak psali výše, jedná se pravděpodobně o nějakou dřevotřískovou desku.
To se musí veškerá legislativa řešit i v tomto případě? Pochopim to u městského bytu, kde je vše složitější a bez nějakého oficiálního souhlasu bych se nepohnul.

Každopádně děkuji za odpověď

Díky za odpověď.
Mám v plánu dát na dveře u výtahu cedulku, že v nějaký den bude od do probíhat práce v bytě a že se omlouvám za vzniklý hluk.
Rozhodně si nechci naštvat sousedy, takže v tomhle ohledu se snažím být vždy co nejvíc ohleduplný.

Nudu ber s rezervou jak tady píšou jiní. Zkus odlištovat příčku postupně na straně u stěny, u podlahy, na stropě a potom u jádra. Nevím jak je uchycená ale po odlištování by si to měl vidět. Samozřejmě nejdřív vysadit dveře. Snad už to tady někdo dělal a poradí ti jak je to uchycené do panelu.

Diky za odpověď. Takhle nějak jsem si to také představoval.. ale na internetu jsem pak četl, že je nejlepší to odřezat flexou.
Takže jsem právě doufal, že zde bude někdo, kdo třeba podobnou úpravu prováděl a věděl by co nejlepší postup.

S tou flexou bych nespěchal. Nejdřív to odlištuj a pak uvidíš. Pokud začneš řezat s flexou tak se připrav na prach, smrad a hluk. Pokud nemáš odsávání jako mají drážkovačky, které mají elektrikáři pro uložení kabelů do zdi, tak je práce s flexou v uzavřeném prostoru o zdraví.