Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porotherm v exterieru

Zdravim, dokaze mi nekdo rict, jestli brousene dute cihly vydrzi neosetrene venku a pripadne jak dlouho? Hodlam postavit komposter. Idealni by to bylo ze ztracenek, ale a. se mi nechce michat tolik betonu, b. tu mam porothermu hromadu a nemam pro nej vyuziti. Takze bych chtel ze ztracenek udelat jen prvni dve rady a zbytek normalne vyzdit na maltu. Na vrch bych dal strisku z cetris desky, kterou mam taky. Bude to mit rozumnou zivotnost nebo se cihly brzo rozpadnou? Diky

Pokud to budou širší tvárnice ztraceného bednění, tak bych je ani nebetonoval. Jsou dost těžké, aby kompost udžely na místě, a navíc, až přijde životní etapa likvidace zbytečností, tak se to jen rozebere. Stavět chlívek na kompost je přehnané.