Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhradna za Karma-POV 10

Dobrý den,

Chci se zeptat na názor či rady ohledně náhrady za Karmu pov-10, zda je dopré zůstat u plynového průtokového ohřívače či si pořídit elektrický případně elektrický bojler? Děkuji za odpovědi. Kameník Jakub

Dále prosím o názor na tyto ohřívače :

1. https://www.czkoupelna.cz/hakl-3k-dl-18-prutokovy-ohrivac--suchy-ohrev-dry-heating/?gclid=CjwKCAjw9vn4BRBaEiwAh0muDGNm6y46cCT_9uUsNK1r6WaiPEGdNkqnD_pmFAR6cu_qvAacy5GmBRoC9cEQAvD_BwE

2.https://www.topenilevne.cz/drazice-okhe-125-p3148/

U týchto elektrických prietokových ohrievačov, hoci sú stavané na 18kW 3f, býva velice biedny okamžitý prietok k odberu vody na sprchovanie. Chce to mať úsporné sprchovacie hlavice s malými ďúrkami, aby sa voda nahusto sypala pri nízkom prietoku v m3.

Pri bežnom používaní, umývaní riadov, napúšťanie vane vyhovuje poslabší prietok fest ohriatej, horúcej vody, hlavne ak sa v domácnosti 24 hodín denne nonstop čvabre, je pripravený neustály odber vody. Je teda prietokový ohrievač výhodný oproti akumulačnému boileru navyše, ak je akumulačný boiler napojený na spínanie cenovo nízkej tarify prepínanej elektromerom na diaľku. No ale 120l vody na 70°C stačí pre domácnosť na bežné sprchovanie. (Na 2x kúpele plnej vani za sebou to nebude).