Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabezpečení garáže

Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně zabezpečení garáže. Konkrétně bych chtěl něco, co rozpozná, že se otevírají výsuvná vrata nahoru. Mám pronajatou garáž v obytném domě, ve kterém ale nebydlím, kde udělali nová vrata, zřejmě ta nejlevnější...stalo se mi totiž to, že po mém odchodu se vrata sama otevřela bez mého vědomí a na vzdálenost, na kterou jsem už na ně neviděl. Ať to bylo z jakéhokoliv důvodu, rád bych o tom příště věděl a byl informován nejlépe sms nebo jiným upozorněním v telefonu.
Díval jsem se už na nějaká pohybová nebo vibrační čidla s GSM, ale často chtějí i nějakou centrálni jednotku. Není prosím něco samostatného kolem 1000Kč, nebo jiná možnost?
Děkuji

Ještě bych zkusil překódovat ovladač. Výrobci sice přísahají, že to není možné, ale stává se, že jsou ovladače nastavené stejně a někdo při zavírání své garáže zároveň nechtěně otevřel tuhle.