Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zatemění pergoly

Zdravím, prosím o radu.

Chtěl bych něčím zatemnit okna v pergole. Ta má stěny od podlahy do půlky z palubek. Přes to světlo ven neleze. Nad palubkami jsou okna na podzim/jaro zadělaná průhlednými plachtami. V přístřešku je vcelku teplo, takže se dá vysedávat i na podzim/jaro. Jenže po setmění, když se tam svítí, tak to je vidět do okolí a že v něm jsme. Né vždy chceme, aby to přilolávalo známé na pokec. Chtěl bych tedy ty okna něčím zakrýt, aby neunikalo žádné světlo ven. Okenice ze dřeva dělat nechci. Existuje zakrývací plachta s oky. Taková hrubá, je černá. Jenže ta má rozměr 3 x 2m nejméně. To je moc. Z venku se to moc dobře nasazovat nedá a uvnitř by ten přesah(okno má na výšku 1m) vadil poličkám pod okny). Tuto plachtu, když odřežu na požadovanou výšku, tak ten PP se začne třepit. Když to zatavím horkovzdušnou pistolí, tak se stejně časem vlákna plachty rozdělají.

Chtěl bych dát něco jiného. Možná nějaký závěs. Ale neprůsvitný. Máte někdo znalost něčeho takového?

děkuji

Tak jsem to dokončíl s tou koženkou. Je to přesně podle mé představy. Jak potřebujeme, tak to spustíme(je to namotané na hranolku). Už jsme to vyzkoušeli. Nikdo si v nevhodnou dobu nevšiml, že jsme uvnitř. Protože v naší blízkosti není pouliční lampa, tak ani nikdo nevidí, že je něco spuštěné dolů. Prostě to z venku vypadá, že je uvnitř tma.

ještě jednou děkuji za nápad