Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výroba výztuhy pod špricku

Zdar, vyrábím vyztužení pod špricku na kajak Gumotex Swing 2. Špricka při pořádné vlně pod váhou vody neudrží a propadne se nám do klína a my pak sedíme v dětském bazénku. Mám už vymyšleno, jak vše provedu, ale netuším, jak se materiál jmenuje. S tím bych zde potřeboval pomoct.
Je to tenký kovový plátek, který mi vyztužuje zádovou opěrku v batohu. Viz foto
https://i.postimg.cc/ht8dVvQw/received-275994946829807.jpg

Zkoušel jsem googlit, ale marně. Tuší někdo, jak se to může jmenovat a kde bych to sehnal?

Mimochodem ve finále to bude vypadat takto

https://i.postimg.cc/02QVpP0V/IMG-20200708-171208-3.jpg

Z duté trubky o vhodném průměru odříznu cca 3 - 5cm dlouhé kousky, které podélně částečně zbavím materiálu tak, aby se daly "nacvaknout" na výztuhu límce (je tam plastová trubka, kterou jsem vyplnil plastovou "tyčí") (samozřejmě hezky zabrousím, aby nedošlo k protržení koženkového límečku). Na obrázku jsou tyto kousky trubky modře.

Plátky z pružinové oceli (něco jako jsou výztuhy v batohu) se přivaří k trubkám tak, že to po nasazení bude mírně vypouklé směrem vzhůru (aby voda netvořila na špricce rybníček, ale stékala pryč. Sváry jsou na obrázku zeleně a plátky z tenké pružinové oceli jsou červeně.

Řešení:

novodurové trubky

Myslel jsem spíš materiál jako je na nárazníku u auta v podobě pruhu, ten se dá svařovat a laminát je taky dobře spojitelny.
Ve firmě, co dělá bazény a čističky musí mít hafo odřezků na otestování vlastností.

Nevím jak se materiál jmenuje, ale pokud je to pružinová ocel tak nebude mít zaručenou svařitelnost. Osobně pokud seženeš tem materiál bych to provrtal a buď použil pro spojení nýtů nebo zapuštěných šroubů (matky budou odspodu a tak nebude hrozit protržení). Jak napsal předchůdce tak bych použil nějaké laminátové pásky nebo duralový plocháč.

Ten lem, na který budu nacvakávat kus trubky je z takové koženky a do něj se vsouvá ta plastová tyčka. Pokud skrz trubku bude cokoli trčet, bude to pomalu ale jistě poškozovat koženkový lem, který se dříve či později prodře.
EDIT: Pokud nelze na pohodu svařit tu tenkou ocel a trubku, tak můžu ocel spojit nýty s nějakým mezikusem... A spoj nebude tím pádem skrze trubku...

Přidávám obrázek, jak to vypadá v řezu...

https://i.postimg.cc/xdQPBrBm/lod.png
Válec je nafukovací
Límec je z koženky
Výztuha výztuhy je jedna plastová dutá tyčka provlečená límcem (z výroby, ale velmi poddajná) a do ní jsem vložil plnou plastovou tyč, kterou jsem teplem ohnul do požadované formy.

Jen se zeptám. Nelze provrtat koženkový límec a trubku z boku proti sobě vložit tam laminátový prut (např. ze stanu). Uprostřed udělat téčko z trubičky a zasadit prut směrem dopředu. Je to jenom úvaha nevím jak to ve skutečnosti opravdu vypadá a zda lze ten límec z koženky proděravět.

https://i.postimg.cc/DwG56Q00/IMG-20200708-171228-4.jpg
Takto vypada limec.

https://i.postimg.cc/5tRrcLwY/received-2877545699035235.jpg
Takto vypadaji vyztuhy v miste, kde se z limce vytahuji/ do limce vkladaji.

Myslim si, ze kdyz do limce udelam diru, bude se neustale zvetsovat. Mam docela strach z naruseni limce... Ale fyzicky to mozne je.

Edit: špricka pote drzi tak, ze se nasadi okolo lemu az pod nej a vzadu se utahne gumova snura takovym heblatkem. Obvod gumove snury je o par cm mensi nez obvod plastove vyztuhy v kozence. Jenze pri velkem objemu vody padajici na spricku zkratka neco povoli. Bud se gumova snura roztahne jeste trochu navic nebo se zmeni trochu tvar vyztuhy v kozenkovem limci... Zkratka vse vidim jako nasledek velkeho objemu vody ve spricce a naslednym vytvorenim rybnicku nad klinem. Je to jako dostat dva kyble najednou (po najeti do vlny). Jedinou sanci jak tomu zabranit vidim v tom, aby se spricka zkratka nikdy neprohla smerem dolu.

Když do límce vysekneš kulatý otvor vysekávačem na kůži tak by se otvor neměl zvětšovat. Označíš si trubku v místě otvoru v límci a vyvrtáš do ni díru. To uděláš ve všech třech bodech a pokud laminátové pruty napružíš tak by to mělo držet. Jediný problém vidím uprostřed kdy by to příčný prut nemusel udržet. To bych asi řešil nějakým našroubováním prutu do trubky nebo jeho vlepením do trubky. Také je možné to přitáhnout nějakým gumovým lankem.

Tak jsem upravil 3 spojky, docela obstojne. Narazil jsem ale na problem. Trubky a spojky se k sobe davaji nejakou spesl svareckou, kterou pochopitelne nevlastnim. Zkousel jsem nahrat oba kusy a zasunout do sebe, ale neni to ono. Vyleze z toho vzdy pekny fucker... Nejaky tip? Zvazuju, ze zvetsim otvor ve spojce odvrtanim... Precejen mi tim nepotece voda, takze na nejakou normu se muzu vykaslat :-)