Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přepínač...

Zdravím, mám přepínač č. 6 s doutnavkou, ale na jednom z vývodů chybí šroubek a ani tam není závit. Nějak tomu nerozumím... Setkali jste se s tím?

moze to byt vyrobna vada, alebo to je vyp. c.1...alebo vyrobca pouziva rovnake telo vypinaca na vsetko a osadi len tie kontakty, ktore ten dany typ ma mat....
daj fotku, prip. presny typ. alebo si vygoogli, ako to ma presne vyzerat

Klasický vypínač svetla 230V/50Hz. Tlejivka svieti pri vypnutí vypínača, aby si strafil papčou na vrchnú kolísku vykľučáteľa a nešmátral poslepačky po stenách.

Ak by bol zapojený tretí kontakt so skrutkou, jednalo by sa o chodbový (schodiskový) vypínač ku ktorému by musel byť privedený tiež kábel. (Schodiskové zapojenie si nájdi na nete. https://lnk.sk/lnoQ)