Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dopravní přestupek

Prosím Vás jak mohu dopadnout .jsem řidič profesionál a byl mi naměřen zbytkový alkohol 0.3. Za ctrnáct dní jdu na přestupku. Na co se mám připravit .Díky.

To tady nikdo nemůže vědět.

Za to sice nejsou překvapivě body, ale ani nelze udělit pokutu příkazem na místě a věc se řeší ve správním řízení. Tam lze udělit pokutu v intervalu 2 500 až 20 000 Kč a správní orgán zpravidla přihlíží k minulosti řidiče. Kdo už v minulosti za jízdu pod vlivem alkoholu trestán byl, bude mu velmi pravděpodobně udělena pokuta v horní hranici sazby. Také je za to automaticky zákaz řízení, a sice od 6 měsíců do jednoho roku. Správní orgán se opět většinou rozhoduje podle minulosti řidiče.

zdroj

U nás ani v ČR tuším nie je dovolená tolerancia chlastu v dychu. Nulová.

Bežne sa odoberie vodičák, zaplatí sa pokuta.

Spravia sa testy podľa vyhlášky na fízlárni z vylosovaných testov (bežne drží fízlel posledných osem testov, tých najobtiažneších (od 26 do 36), a podá ich ako vejárik vodičovi k slobodnému výberu jedného z nich.

Ak test dobre dopadne, fízel podľa nálady môže obratom odovzdať vodičovi odobratý vodičák. (Fízli dávajú na naučenie, zopakovanie si testov z Internetu cca 5 dní lehotu).

Navštívi sa povinne MUDr. psychiater, ktorý odobrí zdravotný stav ožrana svojou bumágou s písomným odporučením.

Dokonca je niekedy nutné absolvovať znovu testy s jazdami v poverenej autoškole, ale len vo výnimočných prípadoch. Ako si eštébáci, udavači, boľševická mafia a ich parchntov dohodí kšefty.

Za všetky individuálne úkony ktoré som v bodoch uviedol sa platí, cáluje, jak mourovatý.

Ty si presvedčený, že si iba slušne požiadaš a vrátia ti vodičák bez zopáčka testov, psychiatra a spol. úkonov? Nezdá sa mi to.

Na SR to také jednoduché nie je ani pri naj-naj zbytkovom chlaste z minulého dňa v prípade 0.01 promile.

Ak si si istý zostatkovým chlastom, treba robiť fízlom obštrukcie, nechať sa dovliecť do špitálu na odber krvi. Do tej doby možno chlast vyfučíš, vydýchaš, než ti zoberú krv.

U nás povinne psychiatra zaviedol minister, R.Kaliňák, aby nahnal kšefty svojim dochtorom. Tuším sa platí 40€ za jedno desaťminútové posedenie u MUDr.

Zase tolerancia môže byť iba šesť mesiacov bez vodičáku u zostatku chlastu, a po polovici trestu si požiada o vrátenie so spomenutou tortúrou.

....(3) Dopravně psychologickému vyšetření je povinna se podrobit osoba, která žádá o vrácení řidičského oprávnění, které pozbyla v důsledku....
c) správním orgánem uložené sankce zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, byla-li tato sankce uložena na dobu nejméně 6 měsíců, nebo....

@Nuda - prestaň trepať kraviny! A radšej si preštuduj, ako to na SK chodí. Za aký čas môžeš požiadať o skrátenie zákazu, kedy sa robí opakované preskúšanie (po akej dobe zadržania VP).
V Čechách majú obdobné zákony okrem toho i bodový systém.
V jednom máš ale pravdu - ak ti namerajú za volantom, v ten deň až do vyriešenia si dojazdil. A potom už záleží na ‰, či len pokuta, alebo aj zákaz.