Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dětská sedačka na sedadle protisměru

Aloha vespolek!

Děcko vyrostlo z vajíčka, sháním větší sedačku. Z hlediska bezpečnosti je fajn i nadále vozit dítě proti směru jízdy. Klippan, Axkid, BeSafe atd. ty znám, do osobáku ideální. To ale nepotřebuju, ve velkých MPV/VAN jsou otočné celé sedačky proti směru jízdy (viz foto). Lze tam posadit standartní posměrná sedačka? Na Isofix, nebo pásem. Zatím jsem nenašel žádné info k tomu, furt jen ty spešl do malých aut.
Máte někdo s tím zkušenost?
Díky

Z právního hlediska je jedno, jak sedí dítě, pokuď je upevněno v zádržném systému, což je dle zákona 316/2000, §6 pouze autosedačka. Z bezpečnostního je třeba, aby dítě sedělo vždy proti airbegu, nikdy ne zády k airbegu.
Je jedno, zdali sedačku připevníte Isofix, nebo pásem.