Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geberit problem

Mame geberit, je pravda ze uz dlhsiu dobu, ale aj tak . . . . ked dam male spachnutie, tak na na 5-6 z 10 spusteni mi spusti naplno, teda ako velke. Je mozne to opravit, treba nieco namazat, ak ano, ako, kde? Lebo dovnutra k systemu, ako som pozral, je pristup jak k peniazom :-( skor by som povedal, ze okolo systemy vstrekli tu nadobu . . . je to tak zalezitost povedzme posledneho stvrtroka . . . .

Bez servisáka ti neradím zasahovať do tejto jemnej mechaniky trysiek.

Ak skončila záruka, odstav vodu, rozober xindel, prečisti trysky. Sediment, vodný šuter, oxidácia sa môže odstrániť kuchynským, 10% octom alebo značkovým prípravkom Pulirapid s dostatočne dlhou dobou pôsobenia kyselín. Tesenenie, závity sa mažú výhradne stuženou silikónovou alebo teflonovou vazelínou v tube.

Vazelíny si objednaj cez net, od 5€ za 80g tubu.

Geberit sa opravuje výmenou celých dielov (napúšťací, či splachovací ventil). Obchody s inštalačným materiálom sú týmito dielmi dosť dobre zásobené. Ja to kupujem v obchode ENTO. Prístup je cez otvor po demontovanom dieli s tlačítkami a je tam dosť miesta na demontáž a spätnú montáž týchto dielov. Samozrejme, táto rada nevylučuje pokus o opravu tak ako radí Nuda (vrátane nanesenia neagresívneho maziva na trecie plochy, ale len vo veľmi jemnej vrstve tak, aby sa to nelepilo. Aj tu platí: Kto maže, ten jede). A hlavne, takto to ide aj bez servisáka a lacnejšie.