Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní vstupní schody do RD

Schody sú na svahu, na zemi, alebo sú zavesené v lufte, opreté v spodnej časti na základovej patke v "rostlej" zemi a na druhom konci sú položené na deke smerom do vstupu do stavby? Potom sa robia vzdušné schody, iba nášlapné platne položené, zvarené na armovanom betóne.

V každom prípade je nutné aj na svahu, na zemi, spraviť na upravenom teréne z makadamu, položenej tkaniny proti kapilárnej vlhkosti, dvojvrstvoú, previazanú armatúru z roxorov, aspoň o priemere 8-10mm a potom je už len na tebe, ako na vyliaty, betónový základ poukladáš podľa vlastného vkusu zámkovú dlažbu.

Liate schody sa robia do šalungu, odliate spolu so schodmi v jednom celku, jedným vrzom. Potom je možné betón obložiť obkladmi, ale najprv je nutné vyzretý betón ošetriť s náterom, adhéznym mostíkom.

Len pamätaj v prípade schodov na to najdôležitejšie: Na ideálnu fyziologickú výšku a šírku jednotlivých schodov podľa normy. Lebo sa ti budú návštevy, dokonca ty sám zabíjať, škobrtať o hrany a šírku nesprávne rozmerovo vymeraných schodov. Totižto ľudia sa za svoj život naučili na normované rozmery schodov presne na milimeter, ako majú dvíhať haxne a aký dlhý krok majú na schodoch spraviť, aby si nerozbili papuľe, rozhodením naučeného rytmu v chôdzi po vadných schodoch.

Dokonca aj pri neštandardných, tzv. "dlhých" schodoch je nutné dodržiavať rozmery, odstupy medzi stupňami schodov podľa ideálneho kroku ľudskej chôdze.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny