Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je lepší nedokonalý hromosvod nebo žádný?

Máme novostavbu - řadoví domek. Podle projektanta není hromosvod v naší lokalitě nutný, okolní domy hromosvod mají. Nechaly jsme si ho udělat taky, certifikací kvůli jakémusi technickému problému neprošel. A teď - je lepší na střeše hromosvod bez certifikace nechat, nebo ho sundat? Peníze dochází a když ho podle projektanta nepotřebujeme nechceme do certifikace dál vrážet peníze, zatím. Tchánovi v hospodě chlapi tvrdily, že je lepší hromosvod odmontovat, že bude blesky přitahovat a že je dům víc v nebezpečí než kdyby neměl hromosvod žádný.

Certifikací myslíte revizi?
Jetliže byla provedena revize a rezizní technik našel závady tak ve své revizní zpráve je měl popsat a navrhnout řešení.
Výkopové práce si můžete udělat sami a náklady na instalační materiál nebudou velké, vzhledem k tomu co už jste do hromosvodu investovali.

Nedavno me firma delala hromosvod na sedlovou strechu na dome z r 1980.
Vrevizni zprave je v nekolika bodech uvedeno vyhovuje ČSN........... nikde zadna hodnot,a uvedeno projektova dokumentace nedodana.Je to tak dobře? Tři firmy dalsi me tvrdily ze se musi udelat zakladovy zemnic,ctyri svody coz by znamenalo rozkopat celou zahradu ,chodniky a naklady dvojnasobne.