Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjení powerbanky USB-C zdrojem 12V

Chtěl bych znát proveditelnosti následujícího způsobu nabíjení powerbanky.Bude fungovat,když na druhý konec USB kabelu na příslušné konektory GND a VBUS zapojím 12V?Jestli v tom není nějaký zádrhel
Jde o powerbanku, která zvládá ty rychlejší způsoby nabíjení s vyšším než 5V napětím,takže 9V a 12V. A umí nejen na nabíjecím mikroUSB konektoru ale i na univerzálním(nabíjecí i vybíjecím) USB-C konektoru.
I když si myslím že na konektoru to nestojí.

QuickCharge je zalozene na tom, ze se zdroj domluví se spotřebičem. nejde jen o zvýšení napětí, ale v okamžiku, kdy spotřebič tolik energie nepotřebuje - např. konec nabíjení powerbanky, tak napětí klesá, protože není nutné tam tlačit tak velký proud.
nevím, jestli to powerbanka zvládne, když tam budeš natvrdo tlačit 12V.

To, že to powerbanka umí i na výstupu je opět jen implementací QuickCharge protokolu.