Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plastická hmota, kterou byly chráněny hlavy zapuštěných šroubů

Zdravím,

pořídil jsem si stará bradla a věnuji se jejich renovaci. Při rozebírání jsem narazil na "zakonzervované" šrouby. Na vrchní části se nacházela barva a po narušení barvy se objevila šedá plastická hmota, která zaplňovala díru, kde byl zapuštěný šroub, po určitě době na vzduchu zmíněná hmota ztvrdla, ale šrouby byly tak chráněné před vlhkostí a jsou jako nové. Má otázka zní, co to je za hmotu? Chtěl bych to tak udělat znovu, až budu konstrukci dávat zpět dohromady. Popřípadě něco podobného nebo alternativní řešení?

Fotka, aby bylo vidět, co myslím:

https://ibb.co/L5Q0YsH

My to teda kupovali pod názvem Panelářský tmel v železářství (nebo alespoň při dotazu na Medvědí hovno nás odkázali na krabičku s tímto nápisem). (Asi jako při shánění kitu na okna jsme byli nasměrování na sklenářský tmel.) Ale dneska se už nepaneluje, takže přejmenování chápu. Ale zrovna toto podle mě zůstávalo mazlavé a pružné, právě proto se to dávalo do spár mezi panely, kromě toho, že se to hodilo na ucpávku čehokoliv, nevim, už jsem to tak 20 let neviděl, možná právě proto, že se to jmenuje jinak.

Různých tmelů je na trhu hafo.Použil bych polyesterový tmel výplňový co se používá ke tmelení autokaroserií.Má dostatečnou pevnost a pružnost po vytvrzení.Tazatel nesdělil jestli chce šrouby jenom ochránit před korozí nebo také maskovat šroubový spoj.