Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon drážkovačky 1350W

Dobrý den,
začal jsem dělat postupnou rekonstrukci domu a místo sekání a řezání flexou bych chtěl drážkovačku s vysavačem. Co myslíte, když bych vzal tuto, není 1350 W moc málo? Utáhne to dva kotouče? Nechci do toho moc vrážet, protože jak bude vše vyřezáno, tak se toho zbavím.
Díky

Však si tento xindel iba požičaj na individuálny výkon prác, načo ho chceš kupovať?

Každá seriózna stavebná spoločnosť v širšom okolí ti ho za mierny poplatok požičia, aj keby si mal na dosku zložiť zálohu, ako bonus keš sumu v hodnote za nový výrobok (v tvojom prípade 2300.-Kč), ako zábezpeku, ktorú ti po vrátení funkčnej veci zase odovzdajú. Takto to bežne robím aj ja, požičiam mašinu fyzickej osobe bez nejakého predkladania občianskeho apod. papierovačiek o zápôžičke hnuteľnej veci. To píšem preto, ak by si nemal po ruke u väčšieho krajského mesta servis s požičovňou stavebných strojov, ale musel docestovávať stovky kilákov kvôli jednej mašine.

Tie dva kotúče hravo odbrúsia drážky do muriva aj do betónu, len v prípade nastavenia širšej rozteče kotúčov určené pre hrubý, napr. pre päťžilový kábel 3x400V 40A, budeš nútený zostatkový stred (výčnelok) medzi drážkami aj tak dosekávať/vysekávať majzlíkom a kladivom, ako stolár/tesár.

Souhlas s nudou, půjč si za pár korun v půjčovně drážkovačku, dobrá je třeba od Hilti. Jediné co můžu doporučit je zjistit si rozměr kotoučů a koupit si vlastní, za opotřebení kotoučů alespoň v půjčovně tady u nás chtějí nesmyslné peníze. Střed dosekáš snadno i vrtacím kladivem (vrtačka, co umí přiklepávat i bez otáčení vřetene).