Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna radiátorových ventilů

Dobrý den,v domě mám topnou soustavu s litinovými radiátory(120 článků),která byla původně určena k vytápění kotlem na tuhá paliva,jako samotíž,ventily u radiátorů jsou 3/4.Nyní je používán plynový kotel s oběhovým čerpadlem.Jelikož ventily jsou v havarijním stavu,chci je nahradit termoventily. Mám dotaz.Můžu použít ventily 1/2" nebo musím zachovat 3/4" ventily?Hlavní vedení je trubkami 1 1/2" ,odbočky k radiátorům 3/4",topná soustava uzavřená s expanzkou.Děkuji všem za rady.

Dobrý den,klidně dejte třičtvrtky,jen bude u některých nutné doladit průtok,spíš na menších blíže ke kotli přiškrtit,dá to chvilku hraní,ale topit to bude všude OK.Mám to doma podobně,přízemí coulkama,včetně starých coulových ventilů,patro půlkama a půlkové ventily,vše topí jak má.:-)