Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem příliš vysoká výška WC odpadu

Zdravím,
mám takový problém, mám špatně udělaný WC odpad v koupelně - ve zdi - střed trubky je ve výšce 200mm od podlahy. Existuje nějaký kombi WC který má zadní vývod výše? Standart je 180mm. Hledám už pár hodin na internetu a našel jsem výšku max. 185mm. Pokud neexistuje asi ten záchod budu muset nějak podložit. Odpad už předělat nejde.

Jsou také závěsná WC ale nevím jakou mají možnost manipulace s výškou uchycení. Jinak 15- 20 mm buď můžeš vyrovnat mezikusem (možná bude problém v ucpávání) nebo zvýšením podlahy (udělat malý soklík, nebo použít leštěný kámen od kameníka pod WC). Např imobilní si zvyšují WC cca o 10 cm.

V prípade závesného WC na skoby (hmoždínky) do zadnej priečky je to úplne jedno, do akej výšky misu zavesíš. Akurát aby si pohodlne dosadol na prkýnko v kolenách a nebral si štokrlu pod nohy alebo dokonca štafle.

https://www.siko.sk/wc-zavesne-vitra-s50-zadny-odpad-7740-003-0075/p/7740-003-0075

rozklikaj si zadné čelo s porcelánovým vývodom. Vyššie mať misu je pohodlnejšie pre normálneho chlapa s cca 186cm a viac výšky. Dokonca invalidi si tiež moc nelibujú ak si prdel naddvíhajú z normovaných výšok WC. Majú radšej o 5cm vyšie hajzle a k tomu nejaké vhodné chromované madlá na stene k pomoci pri vstávaní.