Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z čeho udělat opěrnou zídku?

Dobrý den,
plánujeme stavět plot, pod kterým se musí udělat zídka 50-60 cm vysoká. Pozemek je položen pod terénem a vnikl zde schodek 50 cm. Nad pozemkem je tráva v šířce 2,5 m od hranice pozemku, pak je cesta. Po cestě sem tam projede nějaké osobní auto.

Kdyby byla zídka z okrasných svahovek nebo jen ze ztraceného bednění, jak velký/hluboký musí být základ?

Nad zídkou bude plot cca 180 cm vysoký, přes který by nemělo být vidět na pozemek. Délka plotu 17 m a 8 m.

Nevím, zda je lepší zvolit drátěný plot+tkanina+případně živý plot. Nebo gabion? Betonové panely budou asi moc těžké do tohoto místa.

Děkuji za radu. Pěkný den.

Otázka je, jestli můžeš kopat do tý trávy nad pozemkem. Pokud ano, tak to jde zcela bez základu, pomocí geomříže. Pokud ne, tak gabion to při týhle výšce udrží taky bez základu. Na ztracený bednění to základ bude chtít, a to do nezámrzné hloubky.

Je to cca 2 měsíce kdy se přesně to samé tady řešilo a protože tu existuje i vyhledávání tak jsem poukázal na předešlé odpovědi. Pokud chce dotyčný hledat někde jinde tak mu nikdo nebrání. Napsal jsem to proto, že to tu nikdo neřešil.:-)